Zuglói Hajós Alfréd Általános Iskola
Magyar
Magyar
Német
Német
Diákhonlap
Videók
 

2010/2011 -es tanév

 • DSD 1 Német Nyelvi Diploma átvétele

  DSD 1 Deutsches Sprachdiplom / Német Nyelvi Diploma

  2011. június 21-én ünnepélyes tanévzáró keretében első ízben vehették át nyolcadikos tanulóink (22 fő)a Német Nyelvi Diplomájukat (DSD 1 - B 1-es szint).

  A galéria 7 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, június 23 - 13:48

 • 1.

  Játék a vízzel- Comenius játszóház

  A galéria 18 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, május 23 - 19:13

 • 1

  Schüleraustauschprogramm 2011

  Vom 29. März bis 5. April nahmen 14 Schüler und Scülerinnen aus den Klassen 6.b und 5.a an dem Schüleraustausch teil. Unsere Gäste waren Kinder aus der Schule im Sand. Diese Schule befindet sich in Deutschland, in Bietigheim-Bissingen. Teilnehmer/Innen: 6.b Galambos Málna, Gimesi Fanni, Gonda Eszter, Maxmilián Bernadett, Vincze Dóra, Koleszár Csaba, Molnár Krisztián, Tenke Martin, Vas Márk, Weiler Vince, Zsembery Áron 5.a Galgóczi Sára, Kis Zsófia, Galgóczi Tamás Wir hatten sowohl in der Schule als auch in der Stadt sehr viele Programme, die alle super waren! Alle Kinder fühlten sich die ganze Woche fantastisch. Der Gegenbesuch findet vom 10. bis 17. Mai in Bietigheim-Bissingen statt. Wir freuen uns schon sehr auf die Reise. Fanni Gimesi, Klasse 6.b

  A galéria 11 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, május 23 - 18:32

 • 1.

  3. Comenius játszóház

  A galéria 6 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, május 1 - 18:38

 • Prezentáció 3.

  Comenius találkozó Miesbachban

  A galéria 15 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2012, július 18 - 14:59

 • Hát megérkezett végre

  Mikulás 2010

  Nagyon vártuk már a Mikulást, s mivel jók voltunk meg is érkezett,ahogy illik.Hozott havat,jeget,forró teát és sült gesztenyét.

  A galéria 8 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, december 20 - 18:32

 • Zöldségfigura

  Játszóház-VÍZ és EGÉSZSÉG

  A galéria 14 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, november 30 - 18:22

 • Jó ez a Márton nap

  Márton nap

  Az elmúlt évekhez hasonlóan az idén is egész napos rendezvénnyel ünnepeltük a Márton napot. Délelőtt a kézműves foglalkozásokat zsíros kenyér parti zárta. Az esti lampionos felvonulás résztvevői a táncházban tehették próbára állóképességüket.

  A galéria 11 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, november 29 - 19:08

 • A hamuban sült pogácsa

  A magyar népmese napja

  2010. 09. 30 A magyar népmese napja. A gyerekek, a mese adta élmények mellett, megismerkedtek a vízi világgal, a vízben és a vízparton élő állatokkal, növényekkel. Bemutatták egymásnak a termeiket, jelmezeiket és a produkcióikat. Meghallgattuk A dudás, aki vizet fakasztott című mesét, a tanulók megismerkedtek Az öreg halász és a nagyravágyó felesége című mesével, ehhez kapcsolódó kvízjátékban is részt vettek. A 4. a osztály előadásában láthatták A viharkirály és a gyöngykagyló című darabot. Egy másik teremben a balatoni mondavilágot fedezték fel a gyerekek, a Balatonban élő halakat tanulmányozták és foglalkoztak a halászattal is.

  A galéria 11 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, november 19 - 06:38

 • 1.

  A zene világnapja (2010.X.1.)

  Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére és javaslatára az UNESCO október 1-jét a Zene világnapjának nyilvánította. Iskolánk is megünnepelte ezt a napot. Az 5.b osztály csengő hangú éneklésével indítottuk műsorunkat, akik Praetorius: Viva la musica (Éljen a muzsika) című művét adták elő. A hangszeren tanulás nem mindenki számára adatik meg, azonban létezik egy mindenkinek hozzáférhető, ingyenes és mégis legszebb hangszer az emberi hang. Zenéltünk mi is, közösen és lelkesen énekeltük a Tavaszi szél vizet áraszt kezdetű népdalunkat. Igazi örömzene szólalt meg! Majd az iskolánk tanulóiból álló vonósegyüttes játékát hallgattuk, akik a Szent István Zeneiskola Tücsök Zenekarában játszanak. Érdekes volt látni 11-14 éves gyerekeket egy zenekarban, akik szépen, felelősségteljesen, örömmel és odaadással játszottak hangszerükön. Felejthetetlen élményt nyújtottak zenélésükkel! Majd mindannyiunk örömére Deák Szilvia 8.b osztályos tanulónk mutatta be fuvolajátékát nagy sikerrel. Egy könnyedebb, Máté Péter dallal fejeztük be műsorunkat, melyet a 8.c. osztályosok adtak elő, s melybe tapsolással mi is bekapcsolódtunk. Megkérdeztük iskolánk tanulóit arról, hogy nekik mit jelent a zene, tudnának-e nélküle élni. Most ezekkel a gondolatokkal fejezem be rövid összefoglalómat: „Ha szomorú vagy, vagy vidám, zenét hallgatsz, mert a zene feltölt, jó érzést ad.” „Zene nélkül sokkal rosszabb lenne az élet.” „A zene örömet okoz, megnyugtat és fel is dob.” „A zene az életet jelenti minden ember életében.”

  A galéria 11 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, október 12 - 05:38

 • Iskolánk I-es korcsoportos csapata

  Zugló Kupa

  A galéria 4 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, szeptember 22 - 19:52

 • Az 1960-as római olimpia bajnokainak köszöntése

  50 éves római olimpiai bajnokok fogadása a reptéren 2010.08.28.

  A galéria 9 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, szeptember 22 - 19:30

 • Az okleveles diák az igazgató nénivel és Erika nénivel

  Az év diákja

  A kerületi tanévnyitó ünnepélyen iskolánk diákja, Budai Márton az Év Diákja Kitüntetést kapta.

  A galéria 3 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, szeptember 22 - 19:45

 • A karvezető segítségével

  Énekkari tábor

  Énekkari tábor: 2010. szeptember 10-12. Nagybörzsöny Résztvevő: 38 fő 3-7.-ig A kedvezőtlen időjárás ellenére Sztanó Zsuzsa néni karvezető szervezésében három napos ráhangoló énekkari próbán vehettek részt az iskola énekkarosai.

  A galéria 5 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, október 12 - 16:05

 • 1.

  Megújult a lány technika terem

  A galéria 7 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, szeptember 22 - 19:36

 • 1.

  Történelmi kalandtábor

  Történelmi kalandtábor - július 26-30., Hollókő. A tábor célja, hogy megélhetővé tegye múltunk egy darabját, hiszen miközben a kora-középkor jellemző tevékenységeit folytatjuk: fegyverhasználat, hadijátékok, kézműves foglalkozások – felidézzük a kor hangulatát, elődeink életét, s talán gondolkodását is. Az első nap a fegyverköpeny és a kard elkészítésével telik, ezek viselete szinte átalakít bennünket, magunk is lovagokká válunk.Védjük a várat az ellentől, ostromoljuk, ha vissza kell szerezni, folyik a harc hegyen-völgyön, üldözések, rajtaütések követik egymást.A harcok szüneteiben meg-megpihenünk: megosztjuk élményeinket és felidézzük az Árpád-kor nagyjait, példát véve róluk.

  A galéria 12 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, november 16 - 20:25

 • 1.

  Túlélő tábor

  Túlélő tábor - augusztus 9-14., Cserhát hegység. Az ember és a természet kapcsolatával baj van /és erről nem az utóbbi tehet/.Ha egy mai tizenéves kikerül a civilizációból, elveszettnek érzi magát, ami csak fokozódik az este beálltával.Hát még ha néhány napot kell/ene szabad ég alatt töltenie! A tábor folyamán ilyen élethelyzetet imitáltunk.Megtanultuk, hol keressünk és hogyan építsünk magunknak ideiglenes szállást /a lehető legkevesebb kárt okozva a természetnek/, hogyan rakjunk tüzet /ha esik, ha fúj/, hogyan találjunk-készítsünk iható vizet, mely növények alkalmasak teafőzésre, sebgyógyításra, lázcsillapításra, ismerkedtünk az erdő lakóival vagy legalább nyomaikkal /nem mindegyikkel tanácsos találkozni/, és tanultunk tájékozódni, térképet készíteni, hiszen a cél: túlélni és hazatérni. Túléltük.Hazatértünk, remélve hogy már az erdő sem olyan idegen hely.

  A galéria 17 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, november 16 - 20:13

 • Játék

  Seewiesen 2010

  A galéria 16 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, szeptember 22 - 19:13

 • Így alszunk mi 08

  Turnersee 2010

  A galéria 32 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2010, szeptember 12 - 16:01