Zuglói Hajós Alfréd Általános Iskola
Magyar
Magyar
Német
Német
Diákhonlap
Videók
 

2011/12-es tanév

 • Hatalmas közönség siker volt

  Ki mit tud

  A galéria 11 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2012, május 18 - 10:43

 • Hó - esés - ben ...

  Prablich-sítábor

  A galéria 35 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2012, április 25 - 15:07

 • 1

  Theaterprojekt am 14.02.2012 im Österreichischen Kulturinstitut

  Schüler aus der 5.,6. und 8. Klasse nahmen erfolgreich teil.

  A galéria 12 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2012, április 25 - 14:18

 • Nagyszakállú Mikulás

  Alkalmazotti Mikulás est

  Az idei tanévben is meglátogatta a Mikulás dolgozóink gyermekeit, unokáit.

  A galéria 2 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, december 7 - 10:26

 • Iskolánk oklevelesei

  Országos német vers- és prózamondó verseny 2011. dec. 1.

  Idén hetedik alkalommal rendeztük meg a német két tanítási nyelvű és nemzetiségi általános iskolák felső tagozatának a versenyt. Az igazgatónő, Hosszúné Bartha Etelka és a KIE elnöke, Horváth Gábor köszöntötték a 18 iskolából érkező 55 versenyzőt, a vendégeket, a házigazdákat és a szereplő gyerekeket. A rendezvényt Zugló alpolgármestere, dr. Ferdinándi István nyitotta meg. Iskolánk tanulói kiemelkedő eredményt értek el. I. helyezett: Burián Bálint Zoltán (6.b) - próza I. helyezett: Koleszár Csaba (7.b) - próza III. helyezett: Förgeteg Soma (5.a) - vers V. helyezett: Vincze László Balázs (8.b) - vers

  A galéria 8 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, december 8 - 09:46

 • A könyv: Ben liebt Anna

  Német nyelvi hétvége hetedikesekkel 2011.

  2011. november utolsó hétvégéjét 17 hetedikes Diósjenőn töltötte. Német nyelvi hétvégén vettek részt, ahol Peter Härtling: Ben liebt Anna című regényét olvasták el és dolgozták fel változatos feladatokkal és munkaformákkal, 8 x 2 órában. Bár a német olvasmány és feladatok nem mindig voltak egyszerűek, a feladatokban a gyerekek mégis lelkesen, aktívan vettek részt. Hogy kinek milyen élményt adott a hétvége, arról a gyerekek így vélekedtek: "Das war ein gutes Wochenende." (Andi)Mir gefiel das Wochenende, weil wir viel Interessantes gelesen habe." (Fanni)"Alles gefiel mir: die Stunden, das Haus, die Tiere, das Essen - aber ein bisschen war es ansterngend." (Saci)"Ich möchte mehrmals im Jahr so ein Wochenende haben! (Márk und noch viele)Die Atmosphäre war super, die Programme waren interessant, vielseitig und abwechslungsreich.Danke schön!" (Málna)"Diese drei Tage waren sehr gut, weil wir viele neue Wörter gelernt haben." (Soma)"Das war ein bisschen viel, aber ich habe viel gelernt und das war gut. Das Buch war interessant. (Blanka)"Ich konnte viel Deutsch lernen, der Ort war gut." (Ákos)

  A galéria 20 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, november 28 - 14:20

 • Tanzgruppe Folkloreprogramm

  Tokat

  A negyedik Comenius találkozó Tokatban, Törökországban október 17-22 között volt. Két tanuló és 4 pedagógus képviselte iskolánkat. 5 ország részvételével. 1 hét érdekes programokkal Comenius megbeszélésekkel, kirándulásokkal ismerkedés a helyi kultúrával NÉMET NYELVEN

  A galéria 14 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2012, április 25 - 14:05

 • Leveleket festettünk

  A tanév első játszóháza

  2011. október 14-én egy szép őszi pénteken tartottuk az idei tanév első Játszóház-át. A témánk az ősz, őszi gyümölcsök voltak. Mi nagyon jól szórakoztunk, jókat játszottunk. Legközelebb téged is várunk!

  A galéria 24 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, október 27 - 17:42

 • az iskola kórusa

  A Zene Világnapja

  2011. Október 3. A Zene Világnapja Idén is megünnepeltük iskolánkban a Zene Napját. Sok-sok zene,hangszeres és énekes előadások, kórus, közös éneklés volt. Igazi Örömzene szólalt meg!

  A galéria 12 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, október 27 - 16:41

 • A nyertesek

  Évnyitó

  A galéria 31 képet tartalmaz.

  Utolsó módosítás: 2011, december 7 - 14:16